LA BOTTEGA LINKA

LA BOTTEGA LINKA

La Bottega Linka je pátým přírůstkem do italské rodiny bister La Bottega.
V Lince se vše točí kolem velmi zvláštní X - Oven trouby, ve které se denně připravují jídla ze stálého menu, čerstvé ryby a steaky na dřevěném uhlí. Umístění této La Bottegy má určitý historický důvod. Budova byla v minulosti proslulá jako jedno z nejznámějších pražských lahůdkářství v meziválečné éře. Linka je mixem něčeho staromódního s něčím novým a tvoří koktejl plný výrazných chutí a italské autenticity v samém srdci Prahy.

Co je u nás nového?

ZIMNÍ MENU

Zimní menu přináší už na první pohled velmi zajímavé chody. Důležitou roli sehrál opět aspekt sezónnosti. Mezi novinkami se objevily i lehce netradiční kombinace, možná byste je nedali dohromady, ale právě ty fungují skvěle. Osobně pro nás byla skladba chodů velmi příjemným překvapením.

PODZIMNÍ MENU

Lukáš Sedláček, šéfkuchař La Bottega Linka se svým týmem spustil nové podzimní menu.  Musíme říct, že už od jeho tastingu jej máme živě v paměti. Každý chod měl to svoje a byl chuťově vyvážený, dotažený až do posledního detailu. Velmi rádi bychom vám dali tip na jeden nejlepší chod z menu, ale musíme říct, že ať ochutnáte kterýkoliv, nebudete zklamáni ba naopak. Pojďme si jej postupně představit. 

MENU

Každé roční období na vás čeká zcela nové menu. Váš gurmánský zážitek nastartujete dokonalými předkrmy, můžete pokračovat polévkami, těstovinami a vyberete si ze široké nabídky hlavních jídel.

Ráno si přijďte vychutnat den s italskými lahůdkami a lahodnou kávou a posilnit se pořádnou snídaní. Přes poledne ochutnejte naši speciální obědovou nabídku. Na výběr máte dvouchodové a tříchodové menu, které můžete vyzkoušet při pracovním obědě. Den můžete zakončit příjemnou večeří s přáteli či rodinou a s širokým výběrem stařeného masa a čerstvých ryb připravené ve speciální X-​Oven troubě.

Prohlédnout menu

LIDÉ A PRODUKTY

Majitel a šéfkuchař Riccardo Lucque se zaměřuje především na dovoz typických italských produktů, které ještě nebyly zavedeny na tuzemský trh a na bio produkty
od menších italských dodavatelů.

Čerstvé těstoviny jsou domácí výroby a pochozí z našeho sesterského bistra a výrobny La Bottega Tusarova. Všechny suché těstoviny jsou od Benedetta Cavalieriho. Pravý italský chleba pečeme v naší vlastní pekárně. Sýry a olivové oleje jsou z dílny Vittoria Beltramiho. Kávu nám dodává Italský mistr kávy Gianni Frasi.