O nás

La Bottega linka
 

La Bottega Linka je třetím přírůstkem do italské rodiny bister La Bottega.
V Lince se vše točí kolem speciální X - Oven trouby, ve které se denně připravují jídla ze stálého À la carte menu, čerstvé ryby a steaky na dřevěném uhlí. Oheň a tóny dřevěného kouře vtisknou každému pokrmu nezaměnitelnou chuť.

Umístění této La Bottegy má určitý historický důvod. Budova byla v minulosti proslulá jako jedno z nejznámějších pražských lahůdkářství v meziválečné éře. Linka je mixem něčeho staromódního s něčím novým a tvoří koktejl plný výrazných chutí a italské autenticity v samém srdci Prahy.

bistro La Bottega Linka z dílny Riccarda Lucqueho A onDřeje rákosníka
 

Linka je bistro a obchod s italskými delikatesami, které nabízí pouze ty nejkvalitnější produkty a lahodná jídla. La Bottega Linka byla otevřena v září 2016.

Přijďte ochutnat domácí Altamurský chléb, salámy, prosciutto, sýry, dezerty a těstoviny, čerstvé ryby a steaky se skvělými italskými narurálními víny.
A na závěr si vychutnejte i tu nejlepší italskou kávu od pravého mistra Gianni Frasiho.

DOMÁCÍ TĚSTOVINY

V našem À la carte najdete čerstvé těstoviny, k jejichž výrobě, kromě raviol, používáme výhradně semolinovou mouku. Kromě čerstvých těstovin k přípravě pasty používáme také  prémiové suché těstoviny značky Benedetto Cavalieri a Mancini

ČERSTVÉ PEČIVO

Každý den najdete v nabídce čerstvé pečivo z italské mouky, ať už oblíbený Pane di Altamura, který je lehce stravitelný, 100 % žitný chléb či chléb Multicereale.

SALÁMY A ŠUNKY

V naší nabídce najdete Salami di Cinta Senese, Salami al tartufo (lanýžový), kančí salámy a několik druhů mortadelly. Náš hlavní dodavatel masa, Domenico Celli,
pro nás produkuje také domácí prosciutto, tzv. Fiocco di Prosciutto.

NATURÁLNÍ VÍNO

Náš vinný lístek nabízí výběr těch nejlepších naturálních vín
z italských svahů i z dalších významných vinařských oblastí.
Jedním z našich významých dovozců je Albarelo.